Slovensko vstúpilo do kvalifikácie jednoznačným víťazstvom 5:0 nad Čiernou Horou

streda, 23.10.2019|Posledná aktualizácia 23.10.2019 23:50

Futsalisti Slovenska zvládli svoj úvodný duel v azerbajdžanskom Baku v rámci 3. kvalifikačnej skupiny o postup na Majstrovstvá sveta 2020. Čiernej Hore nedovolili streliť ani gól a pripísali si dôležité tri body do tabuľky.

Pred začiatkom stretnutia dostal kapitán Slovenska Peter Kozár od realizačného tímu dres s číslom 100 ako symbol ku stovke odohratých duelov za reprezentáciu. Slováci vstúpili do duelu aktívne. Už v prvej minúte vyskúšali pozornosť gólmana Despotoviča postupne Kyjovský s Drahovským. Aktivita hráčov s dvojkrížom na hrudi mohla byť odmenená v 4. minúte, Kozár ale v dobrej príležitosti netrafil odkrytú bránu. Kapitán Slovákov si všetko vynahradil o minútu neskôr. Po pekne kombinácii vyšachovali obranu Čiernej Hory Doša s Drahovským a Kozár gólom do prázdnej brány otvoril skóre. To mohol navýšiť Rafaj, ktorý sa dostal k odrazenej strele, no z hranice pokutového územia tesne minul bránu. Čierna Hora sa dopredu dostávala len sporadicky. Ich prvá veľká šanca však mohla znamenať vyrovnanie, keď Čorovič unikol po ľavej strane a jeho strela opečiatkovala žrď. Následne sa pritvrdilo a hra sa začala kúskovať. Do polčasu sa už stav nezmenil a Slováci viedli tesne 1:0.

Tesný náskok mohli stratiť hneď v úvode druhej časti. Po chybe sa Čiernohorci dostali do prečíslenia, no chybujúci Gabriel Rick sa stihol vrátiť a zablokoval prihrávku na voľného Obradoviča, ktorý by už zakončoval do prázdnej brány. Tento moment Slovákov nakopol a o minútu na to dokázali zvýšiť na 2:0. Rick z ľavej strany naservíroval loptu Rafajovi a ten strelou spoza pokutého územia prekonal Despotoviča. Po strelenom góle sa naši reprezentanti stiahli a čakali na chybu súpera. V 28. minúte zmaril výbornú šancu Čiernej Hory Zaťovič. Aktívny Čorovič následne dvakrát pohrozil strelami spoza šestky, Milan Herko si s jeho pokusmi poradil. Slovensko sa spoliehalo na rýchle protiútoky a jeden taký premenil v 34. minúte Tomáš Drahovský – 3:0. Čiernohorci v závere skúsili powerplay, ale výraznejšiu šancu si v nej nevypracovali. Navyše v poslednej minúte dvakrát inkasovali, keď gólmi do prázdnej brány spečatili skóre Rick a Drahovský.

Slovensko – Čierna Hora 5:0 (1:0)

Góly: 5. Kozár, 23. Rafaj, 34. Drahovský, 40. Rick, 40. Drahovský.

Zostava SR: Herko (Oberman) – Rafaj, Rick, Kyjovský, Drahovský – Kozár, Doša, Zaťovič, Krištofík, Směřička, Čeřovský, Ševčík, Hudek

Zostava Čierna Hora: Despotovič (Sekulič, Vučetič) – Čorovič, Ilija Mugoša, Spasojevič, Obradovič – Popovič, Dubak, Minič, Ivan Mugoša, Vidakovič, Vuletič, Peroševič

V stredu 24. októbra čaká na zverencov trénera Mariána Berkyho druhý duel v rámci 3. kvalifikačnej skupiny o postup na Majstrovstvá sveta 2020 v Litve. O 17.00 hod miestneho času (15.00 hod stredoeurópskeho) nastúpia proti Moldavsku.

ME v Holansku, voľba fanúšika

16.4.2021

Slovenskí futsalisti v prípravnom stretnutí nestačili na Irán

7.12.2019

Po neúspechu s Bieloruskom sme skvele využili voľný deň, odveta s Iránom bude náročná